Gdzie na wakacje z dziećmi ?

Gdzie na wakacje z dziećmi ?

Rodzinne wakacje to okazja do stworzenia niezapomnianych wspomnień. To również szansa na wspólny odpoczynek, rozmowy i zabawy. Najpopularniejsze miejsca wypoczynkowe są jednak bardzo zatłoczone, co znacznie utrudnia relaks. Jeśli zastanawiasz się, gdzie na wakacje z dziećmi warto wybrać się w najbliższe wakacje lub urlop, warto rozważyć poniższe propozycje.

Beskid Żywiecki

Beskid Żywiecki to pasmo górskie otaczające śląskie i małopolskie miasta, takie jak Żywiec, Sopotnia Wielka, Korbielów czy Jeleśnia. Są to idealne bazy wypadowe dla osób, które lubią aktywny wypoczynek w niezatłoczonej i cichej okolicy. Popularność Beskidów znacznie wzrosła w ostatnim czasie, jednak nadal tutejsze szlaki są ostoją spokoju i dają znacznie więcej okazji do relaksu niż np. trakty zakopiańskie. Do najbardziej polecanych szczytów w Beskidzie Żywieckim należą:

  • Babia Góra
  • Romanka i Rysianka
  • Pilsko
  • Wielka Czantoria
  • Mała Rycerzowa

W okolicach tych nie brakuje stosunkowo tanich i atrakcyjnych miejsc noclegowych. Warto jednak udać się tutaj własnym samochodem. W przeciwnym wypadku skazani będziemy na komunikację autobusową , która może przysporzyć nieco problemów.

Beskid Śląski

Beskid Śląski posiada podobne zalety, jak wyżej opisany Beskid Żywiecki. Jest to okolica mało zatłoczona, ale posiadająca infrastrukturę turystyczną. Szlaki są tutaj łagodne. Nadają się na całodzienne wycieczki zarówno ze starszymi dziećmi, jak i z maluchami. Ponadto nie brakuje typowych atrakcji dla rodzin, takich jak parki linowe, kolejki linowe czy też skocznie narciarskie.

Bieszczady

Co ciekawe, Bieszczady również są pasmem należącym do Beskidów. Nazywane są konkretnie Beskidami Wschodnimi. Jest to niezwykle atrakcyjna i cicha okolica. Oprócz przyjaznych dla małych nóżek szlaków górskich, atutami będą zalew nad Soliną oraz możliwość skorzystania z przejażdżek konnych lub bryczką.

Bory Tucholskie

Dla osób, które wolą pozostać na niższych wysokościach, atrakcyjne mogą okazać się Bory Tucholskie. Ten olbrzymi kompleks leśny znajduje się na granicy województwa kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Największymi atrakcjami tego regionu są liczne jeziora, kajaki, bardzo bogata sieć ścieżek rowerowych oraz Park Narodowy Borów Tucholskich.

Author

  • Od 10 lat zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Jego pracę doceniło wiele firm. Obecnie współpracuje ze znanymi markami jako freelancer. W wolnym czasie tworzy blogi internetowe o tematyce doradczej.

2 thoughts on “Gdzie na wakacje z dziećmi ?

  1. Moja rodzina najbardziej lubi Bieszczady, zawsze odwiedzamy Solinę, a później wspinamy się do Chatki Puchatka.

  2. W tym roku wybraliśmy się do Borów Tucholskich i jesteśmy nimi zachwyceni. Zwłaszcza ścieżkami rowerowymi.

Comments are closed.