Most porcelanowy – trwałość

Most porcelanowy – trwałość

Wszystkie mosty porcelanowe są używane jako ładniejsza wersja tradycyjnych mostów wspartych na metalu. Siła i piękno porcelany dentystycznej rośnie. Wersja z całej porcelany staje się bardzo popularna dla przednich zębów. Porcelanowe mostki są nadal preferowane w tylnych zębach. Zabiegi takie jak leczenie stomatologiczne pod mikroskopem nie zawsze kończą się powodzeniem. Dlatego mosty dentystyczne są nie tylko powszechną procedurą, ale także zamykają luki w uśmiechu i poprawiają ogólny stan zdrowia jamy ustnej.

Dodatkowe korzyści obejmują:

  • Naprawiają i poprawiają uśmiech oraz zdolność do skutecznego żucia pokarmu
  • Pomagają utrzymać kształt twarzy
  • Zapobiegają przesuwaniu się lub przesuwaniu innych zębów z miejsca
  • Mogą naprawić gryzienie pokarmów
  • Porcelana jest najczęstszym rodzajem materiału używanego do produkcji koron i mostów. Jest to materiał w kolorze zębów, który można dopasować do odcienia pozostałych zębów.
  • Porcelana może być również formowana w celu odtworzenia wyglądu naturalnego szkliwa zębów i daje mostowi mocną podstawę, na której można polegać.
  • Porcelana dentystyczna to trwały rodzaj mostu, który może wytrzymać wszystko, co jesz, w sposób, w jaki mogą to zrobić naturalne zdrowe zęby.

Most został zaprojektowany jako seria zębów stworzonych w celu zastąpienia utraconego zęba czymś, który wydaje się być nowym.
 Same mosty są dość prostym procesem.  Wszystko zaczyna się od tego, co można nazwać małą korektą. Zamiast wiercić w dziąsłach lub w inny sposób instalować ząb w pustym zębodole, most polega na spiłowaniu zęba po obu stronach utraconego zęba (na przykład gdy nie powiodło się nawet leczenie pod mikroskopem), a następnie opracowaniu kombinacji trzech zębów do zainstalowania na dwóch cieńszych, mniejszych zębach.

Efektem końcowym jest most, składający się z dwóch koron zainstalowanych na tak zwanych “zębach łącznikowych”.

Podsumowanie

Most porcelanowy jest estetyczny, ponieważ płynnie wtapia się w resztę naturalnych zębów . Fałszywy ząb jest wykonywany na zamówienie na podstawie wycisków zębów w laboratorium dentystycznym w Warszawie lub innym mieście i sprawia, że wygląda i czuje się tak, jak reszta zębów. Tymczasowy most jest następnie usuwany po pomyślnym wyprodukowaniu mostu porcelanowego, po czym jest regulowany, prawidłowo montowany i cementowany.

W przeciwieństwie do protez, mosty porcelanowe nie wymagają demontażu.

Mają być na stałe osadzone w ustach, abyś mógł szczotkować, nitkować i jeść z nimi, tak jak zwykłymi zębami. Przy odpowiedniej higienie jamy ustnej i dokładnych kontrolach, mosty porcelanowe mają przetrwać zazwyczaj od 5 do ponad 15 lat. Obecnie mosty porcelanowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Przed wykonaniem zabiegu warto zapoznać się dokładnie z cennikiem zabiegów w twoim mieście. Przykładowo Warszawa słynie z dużych kosztów leczenia stomatologicznego.

Author

  • Od 10 lat zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Jego pracę doceniło wiele firm. Obecnie współpracuje ze znanymi markami jako freelancer. W wolnym czasie tworzy blogi internetowe o tematyce doradczej.