Tarot-jak działa?

Tarot-jak działa?

Co to jest tarot i skąd pochodzi?

Wróżenie z kartTarot stanowi jedno z narzędzi, które pozwala uzyskać wgląd w przyszłość, teraźniejszość oraz przeszłość człowieka. Pochodzenie tej opartej na talii kart techniki nie jest pewne. Uważa się, że początek stawiania tarota może przypadać na okres między XIV a XV w.

Na przestrzeni lat, ludzie wierzyli, że praktyka ta miałaby pośredni związek z samym Szatanem, przez co temat wciąż bywa kontrowersyjny. Tarot jest postrzegany również jako sposób komunikowania się z podświadomością samego Tarocisty , ale także osoby proszącej o wróżbę.

Wierzy się, że praktyka ta pozwala zrozumieć samego siebie, uporządkować myśli, dotrzeć do prawdy, a także rozwiązywać problemy.

Jak działa tarot?

Wróżenie z tarotaW skład talii Tarota wchodzi 78 kart obrazkowych (w tym 22 kart Arkanów Wielkich oraz 56 kart Arkanów Małych, obejmujących 16 kart dworskich i 40 kart liczbowych). Każda z kart ma swoje indywidualne znaczenie, a każdy symbol, który się na nich znajduje, posiada wieloznaczne rozwinięcie wróżby. Wszystko zależy od sąsiedztwa poszczególnych kart, a także ich dokładnego położenia. Same karty nie posiadają jednak żadnej mocy i z całą pewnością nie są pochodzenia demonicznego. Cała rzeczywista siła kart pochodzi z samego człowieka, a tarot ma za zadanie ukazanie tego, co już obecnie w nas istnieje.

Często fakty oraz emocje zostają przez nas odrzucone, odparte od świadomości. Działanie tarota często porównuje się do działania lustra, ponieważ ukazuje on to, co tak naprawdę nosimy i posiadamy w sobie, co pozwala na uświadomienie sobie istniejących głęboko w nas uczuć, czy pragnień. Tarot znajduje swoje zastosowanie jako sposób przewidywania przyszłości, ale także działa podobnie jak terapia, która jest w stanie podpowiedzieć nam odpowiedzi na nurtujące pytania.

Na podstawie kart można stwierdzić, kim dana osoba była do tej pory, ale również kim jest obecnie i kim może się stać. Oczywiście obraz ten nie jest stały, a na przestrzeni czasu wiele spraw może ulec zmianie. Jest to zależne od naszych decyzji i działań. Tarot pozwala znaleźć podpowiedzi, które mogą znacząco wpłynąć na przyszłość, a także umożliwia pewnego rodzaju kontrolowanie własnego losu. Praktyka pozwala na zrozumienie pewnych zdarzeń, które mają miejsce w naszym życiu i odkryć drugie znacznie wszystkiego, co nas otacza.

 

Author

  • Od 10 lat zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Jego pracę doceniło wiele firm. Obecnie współpracuje ze znanymi markami jako freelancer. W wolnym czasie tworzy blogi internetowe o tematyce doradczej.

2 thoughts on “Tarot-jak działa?

  1. Popularność tarota nie wzięła się znikąd. Dzięki niemu jesteśmy w stanie poznać przynajmniej część naszej przyszłości. Swoje decyzje życiowe często konsultuję właśnie z wróżką.

  2. Karty tarota ustrzegły mnie przed niebezpieczeństwem w pracy. Od tej pory mam do nich spore zaufanie, a co więcej często z nich korzystam. Sama również uczę się stawiać tarota, być może będę w stanie pomóc także innym.

Comments are closed.