Wybór lokalizacji przy kupnie mieszkania na wynajem.

Wybór lokalizacji przy kupnie mieszkania na wynajem.

Nieruchomości od zawsze są jedną z najpewniejszych inwestycji, w jakie ulokować można zgromadzony kapitał. Kupno mieszkania na wynajem jest obarczonym relatywnie niskim ryzykiem sposobem na zapewnienie sobie spokojnej emerytury oraz zabezpieczeniem finansowym na czarną godzinę. Aby jednak inwestycja okazała się rentowna i atrakcyjna dla potencjalnych wynajmujących, wyjątkowo kluczowym aspektem podczas poszukiwania nieruchomości jest jej lokalizacja.

Odległość od centrum

Wiele osób pracuje w centrach dużych aglomeracji miejskich i ani myśli o tym, żeby codziennie tracić co najmniej godzinę na dojazdy z obrzeży miasta. Im bliżej centrum zlokalizowane będzie mieszkanie, tym większe będzie zainteresowanie nim, a co za tym idzie – czynsz, jaki można ustalić.

Komunikacja

Jeśli jednak ze względów finansowych jesteśmy zmuszeni zdecydować się na cztery kąty położone w większej odległości od serca miasta, istotne będzie zapoznanie się z siecią komunikacji miejskiej w pobliżu – przystankami tramwajowymi oraz autobusowymi, metrem i dworcami. Co więcej, warto w ogłoszeniu zawrzeć informacje, w jaki sposób i w jakim czasie można dostać się z mieszkania do najważniejszych punktów w mieście.

Uczelnie, szkoły i przedszkola

Lokalizacja w pobliżu uczelni wyższej pozwala mieć pewność, że lokal znajdzie się w spektrum zainteresowania studentów, którzy ze względu na niewystarczające środki decydują się zwykle na wynajem mieszkania, zamiast jego kupna. Natomiast sąsiedztwo szkół średnich i podstawowych, przedszkoli i żłobków na pewno będzie zachętą dla młodych rodziców.

Sklepy i centra handlowe

Równie istotna jest odległość od sklepów (głównie spożywczych) oraz centrów handlowych, ponieważ są one ludziom niezbędne do zaspokojenia codziennych potrzeb. Bliski dystans do większego marketu może okazać się więc ogromnym plusem.

 

 

Author

  • Od 10 lat zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Jego pracę doceniło wiele firm. Obecnie współpracuje ze znanymi markami jako freelancer. W wolnym czasie tworzy blogi internetowe o tematyce doradczej.

2 thoughts on “Wybór lokalizacji przy kupnie mieszkania na wynajem.

  1. Kupując mieszkanie pod wynajem, warto najpierw się zastanowić komu chcemy je wynajmować. Ja wynajmuję studentom, więc mam je zlokalizowane zaraz koło uczelni.

Comments are closed.